TKANINY EKSKLUZYWNE
tkaniny.jpg

 

W ofercie Lux Trade Poland ekskluzywne tkaniny francuskie - idealne do kotar, mebli tapicerskich, wyściełania ścian itp. Doskonałe do prywatnych wnętrz, jak i luksusowych hoteli. Francuska jakość, szyk i styl.

 

tel. 606 77 55 33

BEZPIECZNE Płatności
iMoje_508x650.jpg

pobranie, bankowy przelew tradycyjny, szybkie płatności online, imoje, blik, karty płatnicze, raty, gPay, Apple Pay, PayPo, Twisto, Buy Now Pay Later

pościel perkalowa

Pościel perkalowa z ekskluzywnej 100% bawełny perkalowej i w szerokiej gamie kolorystycznej pochodząca od renomowanych producentów francuskich - 100% made in France.

Pościel perkalowa zrewolucjonizowała rynek pościelowy. Perkal to szczególny rodzaj tkaniny bawełnianej o splocie płóciennym. Nić wykorzystywana do produkcji tkaniny perkalowej jest okrągła, nitka przechodzi jedna pod drugą tworząc zwartą strukturę serii poziomych i pionowych nici. W ten sposób uzyskuje się wyraźnie mocny materiał, ścisły i gładki. Pościel z perkalu uznana jest za wysokogatunkową - jest niesamowicie gładka, przyjemna w dotyku, długo zachowuje świeżość, jest łatwa w pielęgnacji i trwała. Decydując się na zakup pościeli perkalowej wybieramy komfort snu i łatwość użytkowania. Tkanina perkalowa przybyła do nas z Indii Wschodnich, ale obecnie jest wytwarzana również w innych regionach świata, w tym przede wszystkim we Francji. Perkale różnobarwne i drukowane nazywa się również "perkalikami". 

 

Ekspert radzi: pościel perkalowa bywa wielokolorowa, drukowana i barwiona. Aby cieszyć się ulubionymi wzorami pościeli oraz na długo zachować intensywność barw proponuję stosowanie się do poniższych zaleceń:

  • kupuj pościel sprawdzonych, renomowanych marek
  • nawet jeśli pościel jest przeznaczona do prania w wysokich temperaturach nie pierz jej w ciepłej wodzie od pierwszego razu - na początku należy stosować cykl prania w chłodniejszej wodzie o temperaturze do 30°, a dopiero z każdym kolejnym praniem można dochodzić do coraz wyższych temperatur 
  • do prania kolorowej pościeli należy używać łagodnych detergentów przeznaczonych do tkanin kolorowych, bez wybielaczy i rozjaśniaczy optycznych
  • po upraniu pościel trzeba od razu wyjąć z pralki i rozwiesić (by uniknąć ewentualnych odbarwień czy załamań materiału).

Kolorowych snów !