SARS COV-2

Informujemy, iż w związku ze stanem epidemicznym i koniecznością zmiany organizacji pracy u zagranicznych producentów czas realizacji zamówień może się wydłużyć.  Dziękujemy za Państwa wyrozumiałość i za cierpliwość. 

BLOG

2018 - 11 - 28 

Dlaczego kołdry bambusowe są tak wartościowe?

Bambus to niezwykła roślina. Do Europy dotarła 150 lat temu, ale jej zalety odkryto znacznie wcześniej. Jednakże, dzięki gwałtownemu rozwojowi technologii, to właśnie teraz bambus przeżywa swoją świetność. Znajduje szerokie zastosowanie niemalże w każdej gałęzi przemysłu. Jednocześnie nie powinno nam go nigdy zabraknąć - bambus pochodzi z odnawialnych upraw, rośnie bardzo szybko, a jego pędy mogą osiągnąć przyrost nawet ponad 1 metra w ciągu doby. 

Bambus jest mocny, wytrzymały, a przy tym lekki. Dla przykładu: nie przez przypadek wykorzystywany jest w przemyśle budowlanym jako rusztowanie, rowerem z drewna bambusowego można przemierzyć świat, powstał już nawet ekologiczny samochód, którego karoserię wykonano z bambusa. W przemyśle spożywczym, poza walorami smakowymi, bambus jest ceniony za właściwości przeciwzapalne, obniżające ciśnienie, regulujące metabolizm i pracę jelit. My jednak skupimy się na nieprzeciętnych zaletach tekstyliów bambusowych, a przede wszystkim kołder z bambusa i o tym postaramy się opowiedzieć.

 

                       HEFEL Pure Bamboo all year quilt

 

Czy wiesz, że każdej nocy człowiek oddaje przez skórę nawet do dwóch szklanek wody? Niemożliwe? A jednak! W ten sposób ciało człowieka oczyszcza się i odświeża. Jak wiadomo, większa wilgotność oraz podwyższona temperatura w sypialni w trakcie snu to wręcz idealne warunki do rozwoju wszelkiego rodzaju bakterii i roztoczy. Dlatego tak znaczący jest dobór właściwych produktów pościelowych. Kołdry bambusowe i poduszki z bambusa wypełnione naturalną włókniną bambusową wydają się być tutaj rozwiązaniem nie do przecenienia. Włókno bambusowe posiada wyjątkowe, naturalne właściwości antybakteryjne i perspirujące, nieco obniża temperaturę, a ponadto jest antyalergiczne.   

Antybakteryjne parametry włókno bambusowe zachowuje nawet po 50 praniach - wynika z testów przeprowadzonych przez Międzynarodowe Zrzeszenia Producentów Tekstylnych. 70% bakterii w kontakcie z włókniną bambusową po prostu ginie. To wszystko za sprawą wyłącznie naturalnych, ponadprzeciętnych właściwości bambusa, a nie jakichkolwiek chemicznych środków antybakteryjnych, które niekiedy wywołują niepożądane reakcje alergiczne. W pełni naturalne kołdry z bambusa nie powodują żadnych alergii i są absolutnie bezpieczne dla alergików oraz osób z problemami skóry. Kołdry zapobiegają przegrzaniu, czy uczuciu "zlania potem" po przebudzeniu. Włókno bambusowe jest bowiem niebywale przewiewne, zapewnia świetną wentylację, oddycha czterokrotnie lepiej niż bawełna. Jego higroskopijne cechy sprawiają, że łatwo absorbuje wilgoć i odparowuje jej nadmiar. Dzieje się to za sprawą specyficznego przekroju włókna bambusowego wypełnionego wieloma "mikro-dziurkami". Podczas ciepłych nocy letnich dzianina bambusowa jest chłodniejsza od powietrza zazwyczaj o 1-2 stopnie.

W obecnych czasach istotne są również wszelkie aspekty ekologiczne oraz wykorzystywanie naturalnych surowców pochodzących z odnawialnych upraw. I tutaj bambus znów jest znakomitą odpowiedzią na potrzeby związane z ochroną środowiska - błyskawicznie rośnie i nie wymaga szczególnych warunków do rozwoju, rzadko atakują go pasożyty, toteż do uprawy nie używa się żadnych pestycydów. W bezpiecznym dla środowiska procesie powstaje w 100% naturalne włókno bez chemicznych dodatków.

Człowiek przesypia przynajmniej 1/3 doby, a żyje coraz bardziej intensywnie. Regeneracja w czasie snu ma ogromne znaczenie dla naszego samopoczucia, zdrowia i wydajności w ciągu dnia. Do snu warto okrywać się naturalnymi tekstyliami, sprzyjającymi relaksacji, wypoczynkowi, zdrowiu i odnowie. Kołdry bambusowe oferowane przez Lux Trade Poland są w pełni naturalne, spełniają najwyższe światowe normy, są wytwarzane w Europie na czystych terenach austriackiej wsi.     

KOŁDRY BAMBUSOWE - OFERTA kliknij