SARS COV-2

Informujemy, iż w związku ze stanem epidemicznym i koniecznością zmiany organizacji pracy u zagranicznych producentów czas realizacji zamówień może się wydłużyć.  Dziękujemy za Państwa wyrozumiałość i za cierpliwość. 

pościel adamaszkowa

Luksusowa pościel adamaszkowa, która intryguje. Jest wytwarzana w tradycyjnej manufakturze Curt Bauer na terenie Niemiec. Nieprawdopodobna klasa, szyk i wdzięk. Warto otworzyć dla niej drzwi i zaprosić ją do swej sypialnianej komnaty. 

dostawa gratis

 

Adamaszek przeżywa swój prawdziwy renesans. Niegdyś wprowadzany był do prestiżowych pomieszczeń, oficjalnych siedzib, komnat, budynków pałacowych, obiektów sakralnych. Podkreślał ich wytworność, uzupełniał przepych, dodawał wyrafinowanej elegancji. Jego wyśmienite desenie sprawiały, że był szeroko stosowany. Wyściełano nim również ściany, sufity, meble, szyto z niego kosztowne szaty. Niekiedy fragmenty grubych tkanin adamaszkowych oprawiano  w stylowe ramy i wieszano na ścianie jako obrazy. Modne były także barokowe, adamaszkowe draperie. Autentyczny adamaszek z przędz wysokiej jakości to doceniany luksus, dystynkcja i szyk. Właśnie przeżywa swoje odrodzenie i zdobywa uznanie współczesnego pokolenia. Obecnie przemysł rozwija liczne linie adamaszkowe m.in. w tekstyliach domowych (m.in. w pościeli, bieliźnie stołowej, dywanach), w odzieży, w tapetach. Doceniają go zwłaszcza Ci z Państwa, którzy potrzebują aranżacji nieprzeciętnych, wręcz wykwintnych.

Adamaszek to szczególny rodzaj tkaniny żakardowej, uzyskiwanej poprzez dobór skomplikowanych splotów tkackich (najczęściej dwóch, w tym atłasowych), tworzących dostrzegalny kontrast światła i cienia. W rezultacie otrzymuje się charakterystyczną dla adamaszku fakturę, czyli matowy wzór na delikatnie błyszczącym tle, lub odwrotnie - subtelnie połyskujący, lekko wypukły wzór na matowej podstawie. wyśmienite desenie adamszkowe mienią się i niejednoznacznie uwidaczniają w zależności od ułożenia tkaniny oraz kąta patrzenia dając intrygujący, kapitalny efekt.   

Najstarsze adamaszki wytwarzano w Chinach już w II wieku, ale do nas cudo to przywędrowało z arabskiej Syrii. Sama nazwa pochodzi zresztą od stolicy Syrii - miasta Damaszek - będącej niegdyś prężnym ośrodkiem handlowym, przez który docierały dostawy z Azji. Inne nazwy to m.in. damas (Francja), damasc (Anglia), damasco (Włochy), faktury damasceńskie, jadamaszek.

Dzisiaj dostojny adamaszek króluje nie tylko w rezydencjach i obiektach urządzanych z dużym rozmachem, ale znajduje zastosowanie także w pomieszczeniach nowoczesnych, minimalistycznych i prostych. W salonie internetowym Lux Trade Poland proponujemy Państwu luksusową pościel adamaszkową w tradycyjnym duchu o wzorach standardowych dla damasceńskich faktur. Najczęściej składają się z jednego lub dwóch kolorów, również silnie kontrastujących. Przedstawiają wzory klasyczne, stylizowane na kompozycje pałacowe z okresu króla Ludwika, rysunki botaniczne, scenki rodzajowe, a także bardziej nowoczesne formy geometryczne.  

Ekspert radzi: Sypialnia jest miejscem szczególnym w każdym domu. Spędzamy w niej chyba najwięcej czasu - z reguły 1/3 życia. Winna być istną oazą relaksu, sprzyjać wypoczynkowi, odprężeniu, błogiemu zasypianiu i rodzić przyjemne uczucia po przebudzeniu. Jeżeli Państwa sypialnia utrzymana jest w subtelnej tonacji nie obawiajmy się przełamania jej charakteru pościelą wyrazistą, wyróżniającą się mocniejszym kolorem lub odważnym wzorem. Jeśli zaś samo pomieszczenie jest już wyraziste - ze względu na bogate formy, intensywność, czy mnogość kolorów - wyciszmy je i stonujmy wybierając pościel bardziej delikatną, w subtelnej kolorystyce, o ledwo dostrzegalnym wzorze lub w ogóle jednolitą. Ze względów higienicznych i estetycznych każdą pościel wypada zmieniać raz w tygodniu. Przed ułożeniem się do snu wskazane jest wietrzenie, a podczas cieplejszych nocy zaleca się spanie przy uchylonym oknie.