PODUSZKI DEKORACYJNE PODUSZKI GOBELINOWE

Poduszki dekoracyjne i poduszki gobelinowe paryskiej marki Jules Pansu są niczym obrazy utkane z nici. Wytwarzane są w 100% w tradycyjnym atelier we Francji według klasycznych technik i zgodnie z najwyższymi standardami. W kolekcji proponujemy poduszki o wzornictwie klasycznym i nowoczesnym, a także repliki dzieł wielkich artystów, np. Picasso, Miro. Wszystkie idealnie zdobią wnętrza, wnoszą prestiż i wyjątkowy klimat, nadają wyrafinowanej elegancji. Korzenie Jules Pansu sięgają XIX wieku. Firma jest uhonorowana złotym medalem "Best Craftsmen in France". więcej... 

dostawa zawsze gratis

Poduszki dekoracyjne Jules Pansu odmieniły już niejedno wnętrze i nadały mu wyjątkowego charakteru. Niepowtarzalne wzory i piękne kolory ubrane w doskonałą jakość są niezastąpionym elementem zdobiącym kanapę, fotel, łóżko. Bogata kolekcja odpowiada na mnogość trendów w wyposażaniu i dekorowaniu czyniąc je przystającymi do każdego typu wnętrza. W szerokim zbiorze dostępne są poduszki zarówno w stylu klasycznym, jak i tradycyjnym, a także oparte na twórczości wielkich artystów. Znajdujemy tu wzory historyczne, prezentujące motywy i scenki rodzajowe z okresu średniowiecza - typowe dla rozwoju sztuki arrasowej - oraz z innych epok, wątki napoleońskie, bogate desenie kwiatowe, motywy zwierzęce itp. Na uwagę zasługują prestiżowe poduszki nawiązujące do dzieł wielkich malarzy będące niczym obrazy utkane z nici. W porozumieniu z Muzeum Pabla Picasso powstała niezwykle efektowna galeria poduszek Picasso prezentująca różne etapy malarstwa tego twórcy. W paryskim atelier na tapiserię przeniesione zostały obrazy takich mistrzów pędzla jak Miro, czy Kandinsky. Koneserzy impresjonizmu odnajdą twórczość wielkiego Monet'a. Kobiecością skąpaną w kwiatach nieprzerwanie zachwyca Alfons Mucha, toteż nie mogło go zabraknąć w znamienitej kolekcji. Uznaniem cieszą się również artyści współcześni młodego pokolenia. Aurore Hetier, zainspirowana podróżami do Chin, Peru i Amazonii, zapoczątkowała cykl nowoczesnych wzorów obrazujących piękną i dziką naturę. Podobnie Emilio Roba w charakterystyczny już dla siebie fotograficzny sposób oddaje w sztuce gobelinowej zmysłową tajemnicę natury. 

Wachlarz wyrobów Jules Pansu to niesamowita różnorodność stylistyczna, tematyczna i kolorystyczna. To coś więcej niż dekoracja - to wyrafinowana sztuka. To wyjątkowa symfonia treści, barwy, jakości i tradycji przełamanej nutką nowoczesności.   

Lux Trade Poland z dumą reprezentuje Jules Pansu w Polsce. Zapraszamy do współpracy sklepy, salony wnętrzarskie, galerie sztuki.

nr tel. 606 77 55 33